| CCSTID | STH593314S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CW PRC 60 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 29,000 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | Medium format SLR |
| Introduced | 2009 |
| Format | |
| Country | Sweden |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STH56293S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CW Ruby Red Body |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 4,550 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | Medium format SLR |
| Introduced | |
| Format | Medium |
| Country | Sweden |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STH579036S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CW Ruby Red Kit |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 4,500 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | Medium format SLR |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Sweden |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STH531320S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CWD |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 5,600 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | Medium format SLR |
| Introduced | 1995 |
| Format | Medium |
| Country | Sweden |
| ISO | 7 |
| CCSTID | STH56294S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CWD II |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | Medium format SLR |
| Introduced | 2000 |
| Format | Medium |
| Country | Sweden |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STH56295S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CX |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 1,990 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | Medium format SLR |
| Introduced | 1988 |
| Format | Medium |
| Country | Sweden |
| ISO | 150 |
| CCSTID | STH579029S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CX 35th Annivarsery |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 3,400 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Sweden |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STH589425S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CX 50th Annivarsery |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 2,900 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | Medium format SLR |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Sweden |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STH562598S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CX Colours |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 2,740 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | Medium format SLR |
| Introduced | 1988 |
| Format | Medium |
| Country | Sweden |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STH5133018S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CX Colours Body |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 1,750 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Sweden |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STH535791S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CX Gold / Blue European Award |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 5,000 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | Medium format SLR |
| Introduced | 1991 |
| Format | Medium |
| Country | Sweden |
| ISO | 29 |
| CCSTID | STH56298S |
| Brand | Hasselblad |
| Sub | |
| Model | 503 CXi |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 1,820 |
| Other name | Victor Hasselblad AB |
| Type – see definitions | Medium format SLR |
| Introduced | 1994 |
| Format | Medium |
| Country | Sweden |
| ISO | 46 |
| CCSTID | STB54355S |
| Brand | Balda |
| Sub | |
| Model | 504 Electronic |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instamatic type |
| Introduced | 1968 |
| Format | 126 |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STB566404S |
| Brand | Balda |
| Sub | |
| Model | 504 Electronic Clear Body |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instamatic type |
| Introduced | 1968 |
| Format | 126 |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STG564465S |
| Brand | GAF |
| Sub | |
| Model | 505 XL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | General Aniline & Film |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STG536341S |
| Brand | GAF |
| Sub | |
| Model | 505 XLM |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | General Aniline & Film |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STC536333S |
| Brand | Chinon |
| Sub | |
| Model | 506 SM XL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | Chinon Industries |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Japan |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STS518853S |
| Brand | Sigma |
| Sub | |
| Model | 50AF Zoom |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 0 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1990 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STC51649S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | 512 XL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STC51495S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | 514 XL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 70 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | Japan |
| ISO | 14 |
| CCSTID | STC536320S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | 514 XL-S |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 60 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Japan |
| ISO | 24 |
| CCSTID | STC51496S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | 518 Zoom |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | Super 8 |
| Country | Japan |
| ISO | 25 |
| CCSTID | STC536321S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | 518 Zoom SV |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Japan |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STR529426S |
| Brand | Ricoh |
| Sub | |
| Model | 519 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | Riken |
| Type – see definitions | Rangefinder |
| Introduced | 1958 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 37 |
| CCSTID | STR54636S |
| Brand | Ricoh |
| Sub | |
| Model | 519 Deluxe |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 160 |
| Other name | Riken |
| Type – see definitions | Rangefinder |
| Introduced | 1958 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 11 |
![]()
























