| CCSTID | STVB37761S |
| Brand | Vanity Fair |
| Sub | |
| Model | Barbie |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Toy |
| Introduced | |
| Format | 126 |
| Country | |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STPB24446S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | Barbie |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 70 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | 1999 |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | 132 |
| CCSTID | STYB10530S |
| Brand | Yamato |
| Sub | |
| Model | Barclay |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | Dan Camera Works, Hagimoto |
| Type – see definitions | Viewfinder |
| Introduced | 1960 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STHB32465S |
| Brand | Hit |
| Sub | |
| Model | Barco |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Hit |
| Introduced | |
| Format | 17.5mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STTB122603S |
| Brand | Tougodo |
| Sub | |
| Model | Barlux |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 270 |
| Other name | Daishin Seiki |
| Type – see definitions | Miniature |
| Introduced | 1960 |
| Format | 17.5mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STTB3079S |
| Brand | Tougodo |
| Sub | |
| Model | Barlux |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 210 |
| Other name | Daishin Seiki |
| Type – see definitions | Hit |
| Introduced | 1951 |
| Format | 17.5mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STTB37239S |
| Brand | Tylar |
| Sub | |
| Model | Barnardo Qtr Plate |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 340 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Field |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | UK |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STWB226681S |
| Brand | Whiteley |
| Sub | |
| Model | Baron |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 120 |
| Other name | Whiteley |
| Type – see definitions | Field |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | UK |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBB11071S |
| Brand | Baron |
| Sub | |
| Model | Baron-F |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | Chuo Seiki |
| Type – see definitions | Klapp |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBB11070S |
| Brand | Baron |
| Sub | |
| Model | Baron-J |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | Chuo Seiki |
| Type – see definitions | Klapp |
| Introduced | 1955 |
| Format | 120 |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBB11067S |
| Brand | Baron |
| Sub | |
| Model | Baron-R I |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | Chuo Seiki |
| Type – see definitions | Klapp |
| Introduced | 1953 |
| Format | 120 |
| Country | Japan |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STBB11069S |
| Brand | Baron |
| Sub | |
| Model | Baron-R II |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 120 |
| Other name | Chuo Seiki |
| Type – see definitions | Klapp |
| Introduced | 1955 |
| Format | 120 |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBB11068S |
| Brand | Baron |
| Sub | |
| Model | Baron-Six |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 70 |
| Other name | Chuo Seiki |
| Type – see definitions | Klapp |
| Introduced | 1954 |
| Format | 120 |
| Country | Japan |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STLB234409S |
| Brand | London and Paris Optic |
| Sub | |
| Model | Baroness |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | Tailboard |
| Introduced | 1890 |
| Format | 4.75*6.5 |
| Country | |
| ISO | 0 |
| CCSTID | STTB130702S |
| Brand | Trotter |
| Sub | |
| Model | Baroness |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 410 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Field |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | UK |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STSB19354S |
| Brand | Spitzer |
| Sub | |
| Model | Baronesse |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 140 |
| Other name | |
| Type – see definitions | |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBB19984S |
| Brand | Barry |
| Sub | |
| Model | Barry |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Eye level direct |
| Introduced | 1943 |
| Format | 127 |
| Country | |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STGB21651S |
| Brand | Ginfax |
| Sub | |
| Model | Baseball Camera |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Toy |
| Introduced | 1998 |
| Format | 110 |
| Country | |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STGB21652S |
| Brand | Ginfax |
| Sub | |
| Model | Basketball Camera |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Toy |
| Introduced | 1998 |
| Format | 110 |
| Country | |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STFB21190S |
| Brand | Frama |
| Sub | |
| Model | Basta |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 100 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Folder |
| Introduced | 1930 |
| Format | 120 |
| Country | |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBB20006S |
| Brand | Bauer-Bosch |
| Sub | |
| Model | Bauer 202 XL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | 1984 |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBB20007S |
| Brand | Bauer-Bosch |
| Sub | |
| Model | Bauer 220 XL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 140 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | 1984 |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBB20008S |
| Brand | Bauer-Bosch |
| Sub | |
| Model | Bauer 35 AF Motor |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 70 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1983 |
| Format | 35mm |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBB20009S |
| Brand | Bauer-Bosch |
| Sub | |
| Model | Bauer 60 XLM |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 70 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | 1984 |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBB20010S |
| Brand | Bauer-Bosch |
| Sub | |
| Model | Bauer A 506 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 100 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | 1977 |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
![]()











