| CCSTID | STAA59503S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 16 MB |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 4,100 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STAA11035S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 16 S |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 2,000 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STAA48401S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 16 SB |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 1,620 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | 16mm |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STAA11036S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 16 SR |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 3,500 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STAA11037S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 16 SR II |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 1,390 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STAA11038S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 16 ST |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 1,150 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | 1965 |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | 14 |
| CCSTID | STAA11039S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 16 Standard |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STAA11040S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 300 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STAA11041S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 35 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 1,230 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | 6 |
| CCSTID | STAA74157S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 35 BL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 3,000 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STAA56395S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 35 IIa |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 2,000 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | 4 |
| CCSTID | STAA11043S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 35 Iib |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 1,120 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Germany |
| ISO | 4 |
| CCSTID | STAA11044S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 35 Iibv |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STAA11045S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 35 Iic |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 1,800 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STAA11042S |
| Brand | Arnold Richter |
| Sub | |
| Model | Arriflex 35 IIc |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 2,000 |
| Other name | ARRI |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STDA227582S |
| Brand | DFV Industria |
| Sub | |
| Model | Arrow |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | Box |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Brazil |
| ISO | 0 |
| CCSTID | STDA72288S |
| Brand | Diana |
| Sub | |
| Model | Arrow |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Toy |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STTA3074S |
| Brand | Tougodo |
| Sub | |
| Model | Arrow |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | Daishin Seiki |
| Type – see definitions | Hit |
| Introduced | 1960 |
| Format | 17.5mm |
| Country | Japan |
| ISO | 53 |
| CCSTID | STAA2883S |
| Brand | Ansco |
| Sub | |
| Model | Arrow |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Box |
| Introduced | 1925 |
| Format | 120 |
| Country | USA |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STDA227584S |
| Brand | DFV Industria |
| Sub | |
| Model | Arrow -Flex |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | Box |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Brazil |
| ISO | 0 |
| CCSTID | STDA227583S |
| Brand | DFV Industria |
| Sub | |
| Model | Arrow Comet |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | Box |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Brazil |
| ISO | 0 |
| CCSTID | STLA26048S |
| Brand | Lone Riders |
| Sub | |
| Model | Arrow Flash |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STDA227585S |
| Brand | DFV Industria |
| Sub | |
| Model | Arrow Jr |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | Box |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Brazil |
| ISO | 0 |
| CCSTID | STDA227586S |
| Brand | DFV Industria |
| Sub | |
| Model | Arrow Super |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | Box |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Brazil |
| ISO | 0 |
| CCSTID | STAA19923S |
| Brand | Arrow Works Foto News |
| Sub | |
| Model | Arrow Works Camera Model 50 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | |
| ISO | Insufficient data |
![]()



















