| CCSTID | STNA1974S |
| Brand | Nikon |
| Sub | |
| Model | AF 600 Panorama |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 110 |
| Other name | Nippon Kogaku |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1993 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 32 |
| CCSTID | STKA8021S |
| Brand | Konica |
| Sub | |
| Model | AF 700 D |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | Rokuoh-sha, Konishiroku |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1990 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STHA75140S |
| Brand | Halina |
| Sub | |
| Model | AF 810 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | Haking |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Hong Kong |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STMA5398S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF C |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1983 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 46 |
| CCSTID | STPA24688S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | AF Dateback |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | USA |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STMA5399S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF DL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1987 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 9 |
| CCSTID | STMA5400S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF E |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1984 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 4 |
| CCSTID | STMA180188S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF E Courreges |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 180 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STMA5401S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF E II |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1987 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 6 |
| CCSTID | STYA3472S |
| Brand | Yashica |
| Sub | kyocera |
| Model | AF Mini |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1989 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 6 |
| CCSTID | STMA5402S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF S |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1983 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 11 |
| CCSTID | STHA33607S |
| Brand | Halina |
| Sub | |
| Model | AF Sensor |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 0 |
| Other name | Haking |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Hong Kong |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STMA5403S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF SP |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1989 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STMA5404S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF Sv |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1984 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 10 |
| CCSTID | STMA5405S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF T |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 0 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1985 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STMA5406S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF Tele 60 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1989 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 4 |
| CCSTID | STMA5407S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF Tele Super |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1989 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STMA5408S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF Z |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 60 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1986 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STMA5409S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF Zoom 65 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1989 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STMA5410S |
| Brand | Minolta |
| Sub | |
| Model | AF Zoom 90 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1989 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STSA18854S |
| Brand | Sigma |
| Sub | |
| Model | AF Zoom Super 100 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 0 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1991 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STSA18855S |
| Brand | Sigma |
| Sub | |
| Model | AF Zoom Super 28 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 0 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1991 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STSA18856S |
| Brand | Sigma |
| Sub | |
| Model | AF Zoom Super 70 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 0 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1991 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STOA1786S |
| Brand | Olympus |
| Sub | |
| Model | AF-1 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | Olympus Kogaku Kogyo K.K. |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1986 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 181 |
| CCSTID | STOA1792S |
| Brand | Olympus |
| Sub | |
| Model | AF-1 Mini |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | Olympus Kogaku Kogyo K.K. |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1993 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 6 |
![]()























