| CCSTID | STYA3483S |
| Brand | Yashica |
| Sub | |
| Model | Autofocus Motor D |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1982 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 4 |
| CCSTID | STYA43086S |
| Brand | Yashica |
| Sub | |
| Model | Autofocus Motor II |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1982 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 16 |
| CCSTID | STYA3482S |
| Brand | Yashica |
| Sub | |
| Model | Autofocus Motor transparent |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 220 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Viewfinder |
| Introduced | 1985 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STYA3480S |
| Brand | Yashica |
| Sub | kyocera |
| Model | Autofocus S |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Viewfinder |
| Introduced | 1979 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 23 |
| CCSTID | STGA809S |
| Brand | Goerz |
| Sub | |
| Model | Autofok-Tenax |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 110 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Folder |
| Introduced | 1909 |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STRA17162S |
| Brand | Rodenstock |
| Sub | |
| Model | Autoklapp |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 160 |
| Other name | |
| Type – see definitions | |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STMA181346S |
| Brand | Miscellaneous |
| Sub | |
| Model | Autoknips |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STEA7582S |
| Brand | Ensign |
| Sub | |
| Model | Autolet |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 170 |
| Other name | Houghton |
| Type – see definitions | Folder |
| Introduced | 1906 |
| Format | |
| Country | UK |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STHA55975S |
| Brand | Halina |
| Sub | |
| Model | Autolite |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | Haking |
| Type – see definitions | |
| Introduced | |
| Format | 110 |
| Country | Hong Kong |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBA53433S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 1216 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBA11149S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 200 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 100 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBA11183S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 305 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBA50558S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 309 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | 1970 |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBA11184S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 315 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STBA11185S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | Canon |
| Model | Autoload 340 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instamatic type |
| Introduced | 1966 |
| Format | 126 |
| Country | USA |
| ISO | 11 |
| CCSTID | STBA11186S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | Canon |
| Model | Autoload 341 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instamatic type |
| Introduced | 1969 |
| Format | 126 |
| Country | USA |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STBA11187S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | Canon |
| Model | Autoload 342 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instamatic type |
| Introduced | 1969 |
| Format | 126 |
| Country | USA |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STBA11188S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 418 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBA11189S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 418 EX |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBA11190S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 418 Special |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBA50773S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 430 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | Super 8 |
| Country | USA |
| ISO | 4 |
| CCSTID | STBA76022S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 592 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBA80683S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload 603 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 60 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | 16mm |
| Country | USA |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STRA24867S |
| Brand | Rank Precision |
| Sub | |
| Model | Autoload 603 T |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 170 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | 1955 |
| Format | 16mm |
| Country | |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STBA11191S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | Autoload Magazine 200 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
![]()


















