| CCSTID | STKA9461S |
| Brand | KW |
| Sub | VEB |
| Model | Auto-Reflex SL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | Kamera Werk Niedersedlitz |
| Type – see definitions | Compact SLR |
| Introduced | 1975 |
| Format | 35mm |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STCA36327S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy 2 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 60 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 36 |
| CCSTID | STCA81138S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy 3 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 70 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 15 |
| CCSTID | STCA1520S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy A XL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STCA66229S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy D5 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 150 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Underwater |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 35 |
| CCSTID | STCA118663S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy F |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 110 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Panoramic |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 6 |
| CCSTID | STCA1484S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Jet |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 0 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Bridge |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STCA107283S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Juno |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 10 |
| CCSTID | STCA82076S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Lite |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1985 |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 8 |
| CCSTID | STCA82074S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Lite 2 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 4 |
| CCSTID | STCA112142S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Luna 105 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 34 |
| CCSTID | STCA245534S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Luna 35 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STCA129424S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Luna 85 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 60 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STCA1485S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Luna Panoramic |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 60 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Panoramic |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | Japan |
| ISO | 8 |
| CCSTID | STCA170138S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Luna XL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 90 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 23 |
| CCSTID | STCA120378S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Mini |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STCA170101S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Mini T |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 60 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 14 |
| CCSTID | STCA82070S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy N105 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STCA170165S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy N130 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 13 |
| CCSTID | STCA82069S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Panorama |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STCA170084S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy Prisma |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STCA81813S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy S Panorama |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 19 |
| CCSTID | STCA259687S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy S XL Panorama |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STCA81811S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy SII Panorama |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 60 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 12 |
| CCSTID | STCA81814S |
| Brand | Canon |
| Sub | |
| Model | Autoboy SII XL Panorama |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | |
| Format | 35mm |
| Country | Japan |
| ISO | 5 |
![]()






















