| CCSTID | STP6114282S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 600 White |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STR625211S |
| Brand | Ringfoto |
| Sub | |
| Model | 600 X |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 60 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instamatic type |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STG667097S |
| Brand | GAF |
| Sub | |
| Model | 600 XI |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | General Aniline & Film |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | Super 8 |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STP6147721S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 600 Yosemite National Park |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 230 |
| Other name | |
| Type – see definitions | |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STB64358S |
| Brand | Balda |
| Sub | |
| Model | 604 Electronic |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instamatic type |
| Introduced | 1972 |
| Format | 126 |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STB611179S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | 605 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 50 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | 24 |
| CCSTID | STB649688S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | 605A |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | 8mm |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STB64359S |
| Brand | Balda |
| Sub | |
| Model | 61 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 60 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Folder |
| Introduced | 1933 |
| Format | 6×9 |
| Country | Germany |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STK634963S |
| Brand | Keystone |
| Sub | |
| Model | 61 Second Everflash 850 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | Keystone Camera Company |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | 1975 |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | 3 |
| CCSTID | STP624635S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 610 Quick |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | 1982 |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | 6 |
| CCSTID | STK634964S |
| Brand | Keystone |
| Sub | |
| Model | 62 Second Everflash 801 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 80 |
| Other name | Keystone Camera Company |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | 1975 |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STP624636S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 620 Quick |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | 12 |
| CCSTID | STP624637S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 6200 Zoom |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 100 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Point and shoot |
| Introduced | 1998 |
| Format | 35mm |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STB650820S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | 624 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | 46 |
| CCSTID | STP624638S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 625 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 150 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STB611610S |
| Brand | Bolex |
| Sub | |
| Model | 625 XL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 130 |
| Other name | Bolex-Paillard |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | Switzerland |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STB611180S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | 627 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 90 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | 16mm |
| Country | USA |
| ISO | 6 |
| CCSTID | STB650778S |
| Brand | Bell and Howell |
| Sub | |
| Model | 627 XL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 10 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Cine |
| Introduced | |
| Format | Super 8 |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STP624639S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 630 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | 1982 |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STP633041S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 630 CL |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 20 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | 9 |
| CCSTID | STP624641S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 630 LED |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 30 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | 1986 |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STA631226S |
| Brand | Ansco |
| Sub | |
| Model | 633 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 0 |
| Other name | |
| Type – see definitions | |
| Introduced | |
| Format | 110 |
| Country | USA |
| ISO | Insufficient data |
| CCSTID | STP679212S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 635 Camel |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 160 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | |
| Format | |
| Country | USA |
| ISO | 5 |
| CCSTID | STP624645S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 636 |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | 13 |
| CCSTID | STP624646S |
| Brand | Polaroid |
| Sub | |
| Model | 636 AF |
| Factory Ref. | |
| Estimated price US$ | 40 |
| Other name | |
| Type – see definitions | Instant |
| Introduced | |
| Format | N/A |
| Country | USA |
| ISO | 4 |
![]()















